Mis vanadest rehvidest edasi saab?
Vanarehvid on seni olnud tootjatele koormaks, mitte võimaluseks. Nende kogumine ja ümbertöötlemine on olnud tülikas ning kuigi tehnoloogia on seda ammu võimaldanud, pole Eestis seni suudetud rehve reaalselt uuele ringile suunata. Selle asemel on neid ladustatud linnaruumis, maha maetud või on nendega tegelemist lihtsalt välditud. ETR toob oma partnerite toel turule uudse keemilise ümbertöötlusprotsessi, mis võimaldab vanarehvides leiduvad väärtuslikud toorained uuele ringile suunata.
Kuidas me seda teeme?
Täielikult läbipaistev lahendus
ETR, partnerid ja meie rollid
Rehvide kogumine
ETR on uus tootjavastutusorganisatsioon, mille roll on rehvide kogumisvõrgustiku arendamine ja haldamine, et suunata vanad rehvid jätkusuutlikkuse põhimõtetele vastates uuesti ringlusesse.
Eeltöötlus
Ragn-Sells on 141-aastase ajalooga Rootsi pereettevõte, mis on keskendunud ringlus- ja taaskasutuslahendustele. Ragn-Sells tegeleb rehvide ettevalmistamisega pürolüüsiks, eemaldades rehvidest metallid ja granuleerides kummi.
Lõppkäitlus
Enefit on Eesti riigile kuuluv energeetika- ja keemiakontsern, kelle vastutusalaks on rehvide lõppkäitlemine Auveres ja nende muutmine tooraineks, mida saab kasutada paljudes erinevates tööstusvaldkondades.